Bramy podwieszane

 

Brama garażowa

Wśród bardzo wielu rodzajów bram, są także bramy podwieszane. To rozwiązanie często stosowane w budynkach przemysłowych, w których brama musi być stabilna i na szynach, jednak szyna nie może iść przez podłoże. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się właśnie bramy podwieszane.

Brama zamocowana jest na szynie, która znajduje się u góry a sama brama po prostu na niej wisi, tyle, że bardzo stabilnie. To nie są rozwiązania do bramy wjazdowej na posesję, lecz przede wszystkim do budynków przemysłowych. Między innymi takie bramy montowane są w halach produkcyjnych lub pieczarkarniach, w których nie stosuje się zwykłych drzwi.

 

Jak montowane są szyny do bram podwieszanych?

Przede wszystkim zamontowana szyna musi znajdować się na górze bramy. To znaczy, że nie będzie to montaż na podwórku, gdyż nie ma możliwości jej tak zamontować, lecz musi to być duży solidny budynek. Szyny do bram podwieszanych muszą być na tyle mocne, żeby utrzymać nie tylko wiszącą ale też pracującą bramę. Czasami mocowanie jest także na dole, przez co jest ona bardziej stabilna, jednak mocuje się takie rozwiązania głównie w miejscach, gdzie w podłożu nie może być nic zamocowanego.

 

Gdzie kupuje się bramy podwieszane?

Nie jest to produkt, który można zakupić w sklepie, gdyż żadna firma tak się nie zaopatruje. Do takich rozwiązań są producenci, którzy stawiają halę a przy okazji montują bramę podwieszaną. Jeśli jednak taki produkt potrzebny jest osobie, która ma już budynek tylko potrzebuje bramy, wówczas najlepiej jest skontaktować się z producentem.

Wyspecjalizowane osoby przyjadą na miejsce, wezmą wszystkie pomiary, ustalą, co będzie potrzebne i jak będzie przebiegał montaż i dopiero wtedy realizują zamówienie. Takich bram nie znajdziemy w sklepach ogrodniczych, gdyż są przeznaczone wyłącznie do wykorzystania przemysłowego. Dzięki temu można je znaleźć w sklepach, które zajmują się wyłącznie elementami przemysłowymi, w tym takimi bramami.

Dodaj komentarz