Bramy przesuwne jako jeden z elementów otwierania wjazdu

dom z garażem

Wśród bardzo wielu bram, coraz częściej sporym powodzeniem cieszą się ramy przesuwne. Między innymi dlatego, że większość ludzi ma domy z niewielkimi podwórkami, przez co brama skrzydłowa nie za bardzo się nadaje do zamontowania. Między innymi dlatego, że zwykła potrzebuje sporo miejsca, by się dostatecznie otworzyć i można było wyjechać lub wjechać.

W przypadku bram przesuwnej, potrzeba tylko miejsca wzdłuż ogrodzenia, żeby wsunąć bramę i ją otworzyć. Brama przesuwna potrzebuje tylko miejsca do wsunięcia się, żeby można było otworzyć wjazd i elementów do montażu, żeby można było spokojnie ją użytkować.

 

Brama przesuwna – jak działa?

To bardzo ciężki element, więc bez odpowiednich dodatków nie będzie w ogóle działał. Nikt nie dałby rady jej przesunąć bez odpowiednich dodatków. Takimi elementami jest odpowiednia szyna oraz wózki do bram przesuwnych. Szyna jest niezbędna, żeby wózek mógł się po niej przesuwać, niosąc bramę. Wmontowana jest w podłoże przez cały podjazd, aż do zamknięcia bramy. Po szynie przesuwa się brama, która ma na dole zamontowane wózki do bram przesuwnych. To specjalne rolki, przesuwające bramę po szynie. By wszystko działało jak powinno, nie wystarczy dobrze ją zamontować, lecz przede wszystkim dbać zarówno o szynę jak i rolki. O każdą bramę trzeba dbać, jednak ta w szczególności potrzebuje właściwego postępowania pielęgnacyjnego.

 

Jak zadbać o elementy bramy przesuwnej?

Odpowiednia pielęgnacja bramy przesuwnej to przede wszystkim zadbanie o czystą szynę, która potrafi gromadzić rozmaite śmieci. Druga opcją jest regularne oliwienie wózków, ponieważ po dłuższym okresie użytkowania, mają prawo wyschnąć, nadpsuć się czy po prostu przestać prawidłowo działać. Dlatego właściwa pielęgnacja musi być regularna, żeby nie było ryzyka, iż brama wypadnie z szyny. Jej wypadniecie grozi bowiem przewróceniem się na kogoś, kto akurat jest w pobliżu. Bardzo łatwo jest temu zapobiec, dbając o szynę i inne elementy bramy, żeby nie tylko swobodnie się przesuwała, lecz robiła to w sposób bezpieczny i stabilny.

Dodaj komentarz