Dobieramy płot

kłódka

Ogród to coś, co zdobi teren wokół domu. Może być ładny lub brzydki, ogrodzony lub nie. Mimo wszystko wielu właścicieli domów decyduje się na zamontowanie ogrodzenia, które ma za zadanie chronić posesję. Rozmaite ogrodzenia dają możliwość zamontowania takiego, jaki będzie najbardziej odpowiedni.

W sprzedaży istnieją rozmaite elementy ogrodzeniowe, z których można wykonać własne otoczenie terenu, dokładnie tak, jak tego potrzebujemy. Zatem bez problemu możemy zakupić siatkę lub panele ogrodzeniowe, które doskonale zabezpieczą teren. To, jaki rodzaj ogrodzenia zastosujemy, zależy od nas i naszych funduszy, ponieważ nawet, jeśli jakiś płot nam się podoba, ale nie stać nas na niego, raczej nie będzie w naszym posiadaniu.

 

Jakie elementy ogrodzeniowe są najtańsze?

Spośród wielu rodzajów ogrodzeń, najtańsza jest siatka. Można dobrać metalową lub ze sztucznego tworzywa, w zależności od potrzeb i finansów. Oczywiście do siatki należy dopasować słupki, które wkopuje się dość głęboko w ziemię lub wmontowuje się je w betonowy podkład. Innym rodzajem ogrodzenia są panele.

To bardzo gruba i stabilna siatka, której nie naciągamy na słupek, tylko musimy ja przykręcić. Kupuje się pojedyncze elementy płotu i każdy z nich oddzielnie przykręca się do odpowiedniego słupka. Bardzo drogim i chyba najbardziej fantazyjnym płotem jest ogrodzenie kute. W pojedynczych kawałkach płot montuje się na słupkach, najczęściej murowanych, choć nie jest to konieczne. Po prostu murowane słupki najlepiej komponują się z kutymi elementami.

Stabilnym i niebywale trwałym ogrodzeniem są elementy betonowe. Tego rodzaju ogrodzenie musi być wykonane przy pomocy specjalnych urządzeń, ponieważ bloki betonowe są bardzo ciężkie i nawet kilka osób będzie miało spory problem z ich zamontowaniem. Ich się nie przykręca, lecz wsuwa w specjalne otwory w betonowych słupkach. To najbardziej trwały i najtrudniejszy do wykonania płot, jednak pasuje do wielu elementów typu bramy czy furtki.

 

Najtańsze nie znaczy najgorsze

Mimo, że siatka czy panele są dość tanim rodzajem ogrodzenia, nie znaczy, że są bardzo złe. Po prostu są mniej fantazyjne, prostsze ale także spokojnie zabezpieczą teren wokół domu. Panele są o wiele bardziej trwale niż siatka, ponieważ bardziej opierają się odkształceniom pod ciężarem śniegu czy silnego wiatru. Pozostałe rodzaje płotu są po prostu bardziej fantazyjne i podatne na zdobienie.

Do ogrodzenia terenu w całkiem przyzwoity sposób, wystarczy siatka lub panele. Chyba, że ktoś chce mieć bardziej fantazyjny płot. Dla niezdecydowanych, doskonałym pomysłem jest, żeby sięgnąć po pomoc doradców w sklepie, którzy najlepiej dopasują ogrodzenie do potrzeb i możliwości finansowych konkretne osoby.

Dodaj komentarz