Elementy do ogrodzeń

kute

Kiedyś, żeby zrobić ogrodzenie, wystarczyły sztachety i belki, lub siatka, która wchodziła dużo później. Dziś, by ogrodzić posesję, nie trzeba za bardzo kombinować, ponieważ w sklepach jest różnorodność ogrodzeń, w zależności od możliwości finansowych i potrzeb.

Oczywiście nie każdego na wszystkie stać, ponieważ niektóre są dość kosztowne, jednak ceny ogrodzeń kształtują się od dość niskich, dla każdego, po bardzo ozdobne i wymyślne, na które już nie wszystkich stać. W zależności od potrzeb, możemy kupić takie ogrodzenie, które najbardziej będzie nam odpowiadało.

 

Rodzaje ogrodzeń

  • Siatka – najbardziej popularny i najtańszy sposób na ogrodzenie posesji. Kupujemy ją w rolkach i trzeba ja naciągnąć od słupka do słupka, by solidnie się trzymała. Niestety jedna osoba nie jest w stanie wykonać ogrodzenia samodzielnie, ponieważ siatka musi być bardzo mocno naciągnięta, żeby nie wyginała się pod ciężarem śniegu czy mocnego wiatru.
  • Panele – bardzo praktyczny sposób na płot. To kawałki mocnej siatki, składające się z pojedynczych paneli, które przykręca się do słupków. W ostateczności jedna osoba poradzi sobie z montażem, choć dwie zrobią to szybciej i sprawniej.
  • Drewniany – znany już od lat płot sztachetowy niestety nie należy do najtańszych, z powodu ceny drewna. Jest bardzo czasochłonny, ponieważ każda sztacheta musi być przymocowana oddzielnie, co przekłada się na czas wykonania.
  • Betonowy – składa się z betonowych paneli, wkładanych w specjalne słupki. Niestety nie jest on do wykonania przez jedną czy dwie osoby, gdyż elementy betonowe są bardzo ciężkie. Tego typu ogrodzenie jest bardzo trwałe, jednak nie należy do najtańszych. Nie tylko koszt materiałów ale też wykonanie jest bardzo drogie.
  • Kute – to elementy ogrodzenia jedne z najdroższych. Są wykonane z kutego metalu i połączone w panele. Mogą być ozdobne lub tylko połączone ze sobą pręty. Zwykle mają jakieś fantazyjne dekoracje a na czubkach prętów ozdobne groty. Takie elementy ogrodzenia zwykle montowane są przy murowanych słupkach, przez co tworzy się specjalny klimat i wyjątkowy wygląd części metalowych.

Dodaj komentarz