Bramy skrzydłowe automatyczne

brama skrzydłowa

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na wygodę w swoim otoczeniu. Dlatego wiele rzeczy w domu jest elektryczne i nawet automatyka do drzwi czy bram jest często stosowana. Oczywiście w zależności od tego, jaką wybierzemy bramę, koszty i ewentualne problemy będą różne.

Bardzo rzadko spotykaną brama automatyczną jest skrzydłowa. Między innymi dlatego, iż mechanizm ma swoje zalety ale też wady. Wszystko zależy od tego, jak wielkim terenem dysponujemy, żeby taką bramę zamontować i swobodnie użytkować.

 

Wady i zalety bramy skrzydłowej

Przede wszystkim jest to bardzo często spotykana brama, jednak zwykła nie jest na ogół łączona z automatyką. Do tego stosuje się zwykle bardzo dekoracyjne bramy, które otwierają się dla ważnych gości. Są to elementy często montowane przy hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy innych ważnych miejscach, lub po prostu u kogoś, kto ma bardzo dużą posesję.

Wadą takiej bramy jest to, że potrzebuje dużo miejsca. To jedna z wad bramy skrzydłowej, dlatego automatyka do bram skrzydłowych, zwykle stosowana jest do bram, które faktycznie mają bardzo dużo miejsca. Zwykłą bramę otworzymy do momentu swobodnego wyjazdu, nawet, jeśli oba skrzydła nie będą równomiernie otwarte. Automatyka bram skrzydłowych otwiera je na odpowiednią odległość, jednak to od nas zależy, żeby na jej drodze nie stanął samochód czy drzewko. W miejscach takich jak spore hotele czy uzdrowiska, takie bramy są montowane, żeby był łatwiejszy wjazd dla klientów, jednak zwykle taki hotel ma na tyle dużo miejsca, że brama jest oddalona od parkingu czy budynków.

 

Czy bramy skrzydłowe można montować na własnym podwórku?

Każda bramę można tak zamontować, jednak rzadko się stosuje automatycznie otwieraną skrzydłową bramę w przeciętnym domu. Jej mechanizm jest o wiele droższy niż w przypadku bramy przesuwnej, natomiast skrzydłowa wymaga bardzo dużo miejsca na jej otwarcie. Przede wszystkim zaś brama skrzydłowa musi mieć konkretne parametry, żeby w ogóle można było ją podłączyć do mechanizmu.

Nie ma szans na uruchomienie w taki sposób zwykłej skrzydłowej bramy.

Najczęściej stosowana automatyka do takich bram to Nice. Zanim zdecydujemy o otwierającej się bramie, należy skorzystać z pomocy specjalistów, jaka ma być brama, jak dopasować słupki i jaki mechanizm będzie najlepszy. Samodzielnie nie zdecydujemy o tym, ponieważ, żeby wszystko działało jak należy, musi się tym zając wyspecjalizowana firma, w sposób w pełni profesjonalny. Do dopasowania odpowiedniego urządzenia, musi być zachowanych wiele zasad i właściwych elementów, żeby faktycznie brama działała jak należy.

Dodaj komentarz